ماشین آلات خط تولید سبزی تازه و خشک

امروزه با توجه به مشغله کاری مردم، سبزی ها به صورت بسته بندی که شامل سبزی خوردنی و سبزی خشک شده و سبزی سرخ می باشد طرفدارزیادی پیدا کرده است.

ماشین آلات برای تهیه سبزی خشک شده و سبزی تازه تا مرحله آبگیری باهم یکی هستند .

اگر بخواهیم سبزی خشک شده تولید کنیم سبزی ها پس از عملیات آبگیری به دستگاه خشک کن منتقل می شوند و بعد از آن برای بسته بندی آماده هستند .

ولی اگر بخواهیم سبزی تازه (سرخ شده ) تولید کنیم سبزی ها پس از عملیات آبگیری به دستگاه خرد کن و بعد از آن سرخ کن منتقل می شوند و بعد از آن آماده برای بسته بندی می باشند.

این خط تولید را می توان بصورت نیمه صنعتی و صنعتی و خانگی با توجه به ظرفیت های گوناگون و همچنین برق مصرفی ( تک فاز و سه فاز) راه انداری کرد.

برای راه اندازی خط تولید سبزی خشک و تازه به ماشین آلات زیر نیاز داریم که با توجه به توان دستگاه و نیاز خود باید آن ها را خریداری کنیم.

دستگاه شستشوی سبزی:

برای خط تولید سبزی تازه و خشک به سه وان شستشو نیاز می باشد به این صورت که در وان اول عملیات گل گیری انجام می شود و در وان دوم عملیات ضدعفونی کردن انجام می شود و در وان سوم ع دوباره ملیات شستشوی جهت پاک شدن از هر نوع آلودگی انجام می شود و پس از آن محصول برای مرحله بعد که آبکشی آماده می باشد .

دستگاه شستشوی سبزی باید مجهز به سیستم چرخش آب جهت آنزیم زدایی و حشره گیری باشد و همچنین جنس آن باید تمام استیل و قابل شستشو باشد.

دستگاه نوار استیل آبکشی :

دستگاه نوار استیل آبکشی در خط تولید سبزی خشک و تازه بعد از دستگاه شستشوی سبزیجات قرار می گیرد، تا از تمیز بودن محصولات اطمینان حاصل شود.

این دستگاه دارای یک تسمه نقاله ای مشبک شکل است که در بالای آن دوش آب به صورت ثابت قرار داده شده تا در انتهای عملیات شستشو، روی سبزی ها آپاشی کند، سرعت نوار نقاله قابل تنظیم می باشد.

جنس این دستگاه باید ازاستنلس استیل باشد و تمامی استاندارهای بهداشتی در آن رعایت شده باشد و همچنین این دستگاه باید در مقابل خوردگی مقاوم باشد.

این دستگاه در آبکشی میوه جات، سبزیجات و صیفی جات و … کاربرد  دارد.

دستگاه آبگیر سانتریفیوژ :

 این دستگاه در خط تولید بعد از دستگاه نوار استیل آبکشی قرار می گیرد که آخرین مرحله از شستشوی سبزیجات می باشد و وظیفه آن گرفتن آب از سطح سبزیجات بدون له شدن و تغییر در ظاهر محصولات می باشد و این عمیات با چرخش دستگاه و ایجاد نیروی گریز از مرکز صورت می گیرد.

دستگاه سبزی خرد کن :

امروزه با پیشرفت تکنولوژی روش سنتی خرد کردن سبزی با دست جای خود را به دستگاههای سبزی خرد کن ها  داده است . این دستگاه هاا در بازار به صورت خانگی و صنعتی موجود می باشد .

انواع دستگاه خرد کن صنعتی :

  1. دستگاه خرد کن سطلی
  2. دستگاه خرد کن بشقابی

باید ظرفیت، توان و قدرت دستگاه خرد کن را در نظر گرفت وبعد خرد کنی متناسب با ظرفیت خط تولید خریداری کرد.

ضمنا باید دستگاه سبزی خرد کن قابلیت خرد کردن سبزی بدون آب انداختن و له شدگی را داشته باشد.

دستگاه سرخ کن سبزیجات :

دستگاه سرخ کن باید از نظر ظرفیت و سرعت و توان کاری مناسب با خط تولید انتخاب شود . استفاده از این دستگاه باعث سرعت بخشیدن در تولید و صرفه جوی در نیروی کار می شود.

این دستگاه در مدل ها با آپشن های مختلفی ( مانند همزن اتوماتیک، اجاق چند شعله و … ) در بازار موجود می باشد.

دستگاه خشک کن :

در این خط تولید برای خشک کردن میوه ها به دستگاه خشک کن احتیاج داریم این دستگاه ها بر اساس نحوه عملکرد و ابعاد و ظرفیت ها و …  در انواع مختلفی در بازار هستند که با توجه به نیاز مشتری باید انتخاب شوند.

انواع دستگاه میوه خشک کن :

  • دستگاه های خشك كن سبزی صنعتي و نیمه صنعتی
  • دستگاه  خشک کن سبزی تک کابین
  • دستگاه خشك كن سبزی دو کابین
  • دستگاه  سبزی خشک کنی خانگی
  • دستگاه خشك كن ميوه و سبزیجات کانتینیوس
  • دستگاه سبزی و ميوه خشك كن تونلی

دستگاه بسته بندی توزین دار :

دستگاه بسته بندی توزین دار یکی از دستگاه های بسته بندی صنعتی می باشد که شامل انواع یک تا چند توزینه می باشد ( مانند:  12توزین، 6 توزین، 4 توزین  و… ) که سرعت بسته بندی با توجه به تعداد توزین متفاوت است، مشتری با توجه به نیاز خود این دستگاه را خریداری می نماید.

این دستگاه قابلیت بسته بندی محصولات مختلف بصورت همزمان را دارد و همچنین مجهز به سیستم PLC وعیب یاب می باشند.این دستگاه جهت بسته بندی محصولات در لفاف های مختلفی ( مانند :لفاف پلی استر،  سلفونی و …. ) که بیشتر به صورت رولی عرضه می شود کاربرد دارد.

در دستگاه بسته بندی توزین دار به دلیل تماس مستقیم با محصولات غذایی باید از تمیز بودن دستگاه کاملا اطمینان داشته باشیم

آیا راه اندازی خط تولیدسبزی تازه و خشک به صورت خانگی امکان پذیر است ؟

بله

0
شما این محصولات را انتخاب کرده اید  0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.