خط کامل تصفیه و بسته بندی حبوبات

امروزه با توجه به مشغله های کاری مردم، خریداری حبوبات به صورت فله ای کاربرد ندارند و حبوبات به صورت بسته بندی طرفدار زیادی پیدا کرده است.

حبوبات  سهم عمده ای از سفره ایرانیان را در بر گرفته در نتیجه راه اندازی خط بسته بندی حبوبات منفعت زیادی در این بازا دارد.

دستگاهای بسته بندی حبوبات به دو دسته تقسیم می شوند:                                           

بسته بندی دستی – بسته بندی صنعتی

در بسته بندی دستی برای بسته بندی خشکبار و حبوبات در منازل و فروشگاه ها استفاده می شود که با استفاده از المنت حرارتی دوخت نایلون بسته بندی را انجام می دهندو کاربرد صنعتی ندارد.

برای بسته بندی حبوبات به صورت صنعتی نیاز به راه اندازی خط  کامل تصفیه و بسته بندی می باشد که با توجه به توان تولیدی دستگاه ها و نیاز خود باید  دستگاهها زیر را خریداری کنید.

برای راه اندازی خط بسته بندی حبوبات به صورت صنعتی به ماشین آلات زیر نیاز داریم :

بالابر

بالابر، دستگاهی است که در صنایع غذایی و صنایع بسته بندی برای منتقل کردن محصولات اولیه غذایی به کار می رود که جزء ادوات بسته بندی محسوب می‌شود که با توجه به نیاز مشتری و خط تولید طراحی و ساخته می شود.

دستگاه بالابر شامل انواع زیر می شوند:

بالا بر کاسه ای – بالابر Z  – بالابر پودری – بالابر میوه جات – بالابر پله ای

در خط بسته بندی حبوبات از دو بالابر کاسه ای و بالابر Z  استفاده می شود.

از بالابر کاسه ای برای انتقال محصولات به دستگاه بوجاری و دستگاه پولیش حبوبات استفاده می شود.و از بالابر Z بعد از پولیش حبوبات توسط دستگاه پولیش حبوبات برای هدایت محصولات به دستگاه بسته بندی استفاده می شود در این مرحله نباید از بالابر کاسه ای استفاده کرد چون باعث کثیف شدن محصولات می شود در نتیجه در خط بسته بندی حبوبات باید حداقل یک بالابر زد قرار دهیم.

بالابر Z نسبت به بالابر کاسه ای  قیمت بیشتری دارد به این دلیل که عمر مفید طولانی تر و کیفیت و تکنولوژی بالاتری نسبت به بالابر کاسه ای دارد.

دستگاه بوجاری

بوجاری به معنای دستچین یا وجین کردن است . پا کردن برگ، خاک، ریشه پوسیده گیاهان و ناخالصی های حبوبات و غلات و بعد از آن درجه بندی کردن دانه ها را بوجار کردن می نامند.

بوجاری یکی از دستگاهای مورد نیاز برای کارخانه‌ ها و کارگاهای تصفیه حبوبات است که وظیفه این دستگاه پاک کردن حبوبات و غلات می باشد.

بوجاری کردن در قدیم توسط باد انجام می شد به صورتی که افراد محصولات را با کمک چنگک به هوا پرتاب کرده تا در معرض باد قرار گیرند و از ناخالصی ها پاک شود امروزه با پیشرفت علم این کار توسط دستگاه های بوچاری انجام می شود که با استفاده از این دستگاه می توانید با سرعت بسیار بالا و هزینه بسیار کم، حجم بسیار زیادی از محصول خود را پاکسازی نمایید که قطعا در میزان درآمد تان موثر می باشد.

دستگاه پولیش اغلب در خط بسته بندی حبوبات کاربرد دارد و بعد ازنوار نقاله دستچین قرار می گیرد، که به صورت اتوماتیک توسط یک بالابر تغذیه می شود.

دستگاه نوار نقاله دستچین

این دستگاه که به آن نوار بازبینی و نوار نقاله چشمی حبوبات نیز گفته می شود وظیفه دستچین نمودن حبوبات را جهت کنترل کیفیت دارد.

حبوبات توسط بالابر کاسه ای از دستگاه بوجاری به مخزن این دستگاه منتقل شده پس از آن دستگاه  نوار نقاله دستچین با ریزش حبوبات از مخزن ویبره روی نوار ( که تمام مراحل آن مانند سرعت نوار و ویبراتور قابل تنظیم می باشد) حبوبات را در مسیر دید کامل اپراتور قرار داده و این فرصت را به کاربر می دهد تا ناخالصی، دانه های بد کیفیت، شن و سنگ ریزه های باقی مانده از بوجاری را از داخل حبوبات دستچین و جدا سازی نمایند تا محصولاتی یک دست و تمیز را به دستگاه  پولیش حبوبات تحویل دهد.

دستگاه پولیش حبوبات

 دستگاه پولیش حبوبات وظیفه زودودن گرد و غبار و خاک را از سطح حبوبات (براق نمودن حبوبات )،  با هدف جلب رضایت مشتری یا به صورت عامیانه بازار پسندی، برای بالا بردن فروش را دارد.

پولیش حبوبات آخرین مرحله از پاکسازی حبوبات می باشد که محصولات را برای بسته بندی آماده می کند این عملیات از کدر شدن لفاف های تولیده شده جلوگیری می کند و باعث  شفاف ماندن لفاف ها  می شوند.

عملکد این دستگاه پولیش به این صورت است که محصولات توسط بالابر به مخزن این دستگاه که از جنس استیل مرغوب می باشد منتقلمی شود محصولات توسط پره های این دستگاه به حرکت در آمده توسط تماس با تشک های مخصوص صیقلی داده می شوند این دستگاه اپراتوری آسانی دارد.

دستگاه بسته بندی توزین

دستگاه بسته بندی توزین دار یکی از دستگاه های بسته بندی صنعتی می باشد که شامل انواع یک تا چند توزینه می باشد ( مانند:  12توزین، 6 توزین، 4 توزین  و… ) که سرعت بسته بندی با توجه به تعداد توزین متفاوت است، مشتری با توجه به نیاز خود این دستگاه را خریداری می نماید.

این دستگاه قابلیت بسته بندی محصولات مختلف بصورت همزمان را دارد و همچنین مجهز به سیستم PLC وعیب یاب می باشند.این دستگاه جهت بسته بندی محصولات در لفاف های مختلفی ( مانند :لفاف پلی استر،  سلفونی و …. ) که بیشتر به صورت رولی عرضه می شود کاربرد دارد.

در دستگاه بسته بندی توزین دار به دلیل تماس مستقیم با محصولات غذایی باید از تمیز بودن دستگاه کاملا اطمینان داشته باشیم.

نوار نقاله جلو بسته بندی

نوار نقاله جلوی بسته بندی آخرین دستگاه خط  تصفیه و بسته بندی حبوبات می باشد که وظیفه منتقل کردن محصولات بسته بندی شده برای بسته بندی نهایی را دارد این دستگاه مجهز به تسمه PVC می باشد به این صورت که محصولات روی نوار این دستگاه قرار گرفته تا از نظر کیفیت بسته بندی و وزن توسط اپراتور کنترل شوند و در آخر در کارتن چیده شوند.

خط تصفیه و بسته بندی حبوبات را با چه برق مصرفی می توان راه اندازی کرد ؟

به صورت سه فاز و تک فاز

برای راه اندازی خط تصفیه و بسته بندی حبوبات به چند نیروی انسانی نیاز داریم؟

با توجه به انتخاب نوع دستگاه ها و همچنین صنعتی و خانگی بودن خط تولید تعداد نیروهای انسانی متغیر می باشد.

آیا راه اندازی خط تصفیه و بسته بندی حبوبات به صورت خانگی امکان پذیر است ؟

بله

سرعت خط تصفیه و بسته بندی حبوبات به چه چیز بستگی دارد؟

به انتخاب دستگاه بسته بندی توزین دار ( دستگاه بسته بندی توزین دار شامل دستگاه تک توزین تا 12 توزین می باشد.)

0
شما این محصولات را انتخاب کرده اید  0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.