پودر نشاسته سیب زمینی و کاربرد های آن در صنایع غذایی
بروزرسانی در تاریخ

نشاسته سیب زمینی یکی از نشاسته های رایج در صنایع غذایی و مصرف خانگی است. بهره گیری از غلات و نشاسته زمانی اوج گرفت که صنعت خوراکی های بدون گلوتن توجه مردم را به خود جلب کرد. از نشاسته به عنوان جایگزین آرد استفاده میشود.

نشاسته چیست؟

نشاسته پلی ساکاریدی از ملکلول های گلوکز در گیاهان است. این ماده‌ در واقع ذخیره غذایی اصلی گیاهان است و بی بو و مزه میباشد.

نشاسته سیب زمینی

سیب زمینی خواص بسیاری برای سلامتی انسان دارد. عموما از نشاسته سیب زمینی در طبخ نان به جای آرد گندم کاربرد دارد. در آشپزی نیز میتواند برای غلیظ کردن سوپ، خورش‌ و سس‌ ها استفاده شود. این نشاسته پروتئین ، فیبر و چربی ندارد و تنها مقداری نشاسته مقاوم دارد. نشاسته مقاوم نوعی نشاسته است که در در بدن، از نظر شیمیایی تغییر نمی‌ کند. مصرف پخته یا خام نشاسته سیب‌ زمینی در میزان نشاسته مقاوم آن تاثیر گذار است.  نشاسته سیب‌زمینی نسبت به سایر نشاسته ها دارای گرانول های بزرگ تری (با قطر متوسط 33 میکرون) است. این ویژگی باعث میشود این ماده خاصیت ژلاتینی شدن زیادی داشته و در درجه حرارت پایین تری متورم شود.

نشاسته سیب زمینی
 

خواص نشاسته سیب زمینی

نشاسته می تواند موجب افزایش ویسکوزیته، تشکیل ژل ، افزایش جذب و نگهداری آب و قوام دهنده مواد غذایی شود. بخشی از کاربرد نشاسته در صنایع غذایی بعنوان عامل بافت دهنده و پرکننده است. از آن در صنایع نانوایی، شیرینی سازی، صنایع گوشت، تولید غذای حیوانات خانگی، انواع سس ها، دسرها و سوپ ها نیز استفاده می شود.

مشاهده کنید : لیست قیمت نشاسته سیب زمینی

کاربرد نشاسته سیب زمینی

برای مصارف کاغذ سازی و نساجی استفاده از نشاسته سیب‌زمینی ترجیح داده میشود. دلیل آن بزرگ تر بودن قطر دانه های نشاسته سیب زمینی نسبت به سایر نشاسته ها است. این ویژگی سبب بالا بردن میزان و سرعت جذب آب در نشاسته می شود. از نشاسته سیب‌زمینی بیشتر در صنایع کاغذ سازی و سپس نساجی استفاده می شود. وتنها 10% آن در صنایع غذایی از قبیل تولید گلوکز مایع، ابری کننده در آدامس و آبنبات سازی، قوام دهنده ژله ها ، پودر نانوائی، انواع سوسیس و … به کار می رود. به علاوه ضایعات فرآیند تولید پودر نشاسته سیب زمینی حاوی مواد فیبری و سلولزی پوست سیب زمینی است. و میتواند پس از پرس کردن و کاهش درصد رطوبت، برای خوراک دام مورد استفاده قرار بگیرد.

کاربرد های نشاسته سیب زمینی در صنایع غذایی

اسنک

استفاده از در تولید اسنک سرخ شده قابلیت جذب روغن در فراورده را بالا می برد. که این موضوع سبب سرخ شدن یکنواخت و بهتر اسنک ها میشود. نشاسته همچنین بافت محصول را بهبود بخشیده و باعث تردی بیشتر آنها میشود. اسنک ها باید با دمای بالا پخته شوند تا نشاسته موجود در آنها حالت ژلاتینی بگیرد.

نان صنعتی

در تولید نان‌ های صنعتی از نشاسته‌ به منظور حفظ رطوبت و رنگ و حفظ استفاده می‌شود. نشاسته باعث بهبود کیفیت خمیر و بافت نان ها میشود. نشاسته های دارای فروکتوز نیز جهت استفاده در خامه و فیلینگ مناسب هستند.

غذای کودک

از نشاسته و مالتودکسترین به عنوان مکمل‌ در غذای کودک استفاده میکنند. این مواد علاوه بر خاصیت غذایی ، انرژی زایی محصول را نیز افزایش میدهند.

پودر نشاسته سیب زمینینودل

استفاده از پودر نشاسته سیب زمینی یا‌ نشاسته مودیفای با نقطه ژلاتینی پایین و ویسکوزیته زیاد موجب بهبود طعم نودل‌ ها و افزایش مدت ماندگاری آنها میشود. در تهیه نودل‌ ها با نشاسته، پیش از اینکه آرد موجود ، سبب افزایش ویسکوزیته شود، پودر نشاسته سیب زمینی ژلاتینی گشته آب موجود را جذب می کند و مانع از این اتفاق میگردد.

سس

برای تولید سس با نشاسته ابتدا باید نشاسته‌های از پیش ژلاتینه شده و آب را به طور کامل با هم مخلوط کرد. نشاسته در سس ها باعث طعم و بافت بهتر و شکل ظاهری مطلوب تر میشود.

محصولات گوشتی

استفاده از نشاسته در تولید محصولات گوشتی رایج است. اضافه کردن نشاسته مودیفای یا سیب زمینی و … در طول در مراحل خرد و ریز ریز کردن مرغ و گوشت ، باعث پف کردن و سفت تر شدن بافت محصول در زمان گرما دادن میشود. نشاسته همچنین، مدت زمان نگهداری عمر مرغ و گوشت را افزایش میدهد. از نشاسته سیب زمینی در تولید سوسیس و کالباس نیز بهره میبرند.

مشاهده کنید : لیست قیمت نشاسته سیب زمینی

نوشیدنی‌ها غیر الکلی

در تولید نوشیدنی های غیر الکلی از سال 1978 از سیروپ های نشاسته استفاده میشود. استفاده از سیروپ نشاسته باعث کاهش چشم گیر مصرف شکر در نوشیدنی ها شد. این موضوع باعث افزایش سلامتی و هزینه کمتر تولید محصولات نوشیدنی شده است.

بستنی

نشاسته در تولید بستی به منظور کنترل کننده بافت و کریستالی شدن بستنی کاربرد دارد.همچنین نشاسته‌ های حاوی مالتوز بالا، به بستنی نرمی بیشتری میدهند.

بیسکویت، کیک، ویفر

نشاسته‌های حاوی گلوکز زیاد اغلب میتوانند جایگزین ساکاروز شوند. استفاده از نشاسته بجای ساکاروز در محصولات شیرینی و قنادی موجب می‌ شوند که جذب رطوبت محصول کمتر شده و ویسکوزیته مطلوب‌تری به خود بگیرد. همینطور نشاسته‌ های با مالتوز بالا در شیرینی‌ های نرم وظیفه کنترل ساختار محصول و رطوبت آن را بر عهده دارند.

پودر نشاسته سیب زمینی
 

قیمت نشاسته سیب زمینی

پودر نشاسته سیب زمینی با توجه به میزان سفارش، برند و … دارای قیمت های متفاوتی است. که شما میتوانید قیمت های به روز این محصولات را در لینک زیر از وبسایت آی فودز مشاهده نمایید.

مشاهده کنید : لیست قیمت نشاسته سیب زمینی

خرید نشاسته سیب زمینی

شما میتوانید انواع محصولات صنایع غذایی مورد نیاز خود را به آسانی از طریق سایت آی فودز تهیه کنید. برای دریافت مشاوره تخصصی و اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.