گلوتن گندم و کابرد های آن
بروزرسانی در تاریخ

پودر گلوتن گندم یکی از پودر های خوراکی کاربردی در صنایع مختلفی به ویژه صنایع غذایی است. عملکرد گلوتن در گندم است که موجب بیشتر شدن حجم قرص نان و ایجاد بافت مناسب میشود. و به طور کلی عامل مشخص کننده کیفیت آرد گلوتن است. در ادامه این مقاله شما را بیشتر با این ماده آشنا میکنیم.

گلوتن چیست 

گلوتن یک نوع ترکیب پروتئینی است. که در گندم و جو و … یافت میشود. در حقیقت گلوتن از دو پروتئین به نام های گلیاتین و گلوتلین تشکیل شده. این پروتئین ها در قسمت دانه گیاه ذخیره میشوند. تا در زمان نیاز به استفاده جوانه برسد. به پروتئین درون دانه ذرت و برنج نیز گلوتن میگویند. ولیکن ترکیب شیمیایی آنها با گندم و جو تفاوت دارد. در ترکیبات شیمیایی گلوتن به مانند چسبی است که زنجیره‌ ای از مواد را به یکدیگر متصل نگه می ‌دارد. اگر تا کنون نان و کیک ‌های خمیردار پخته باشید، می‌بینید زمانی که آرد را با آب مخلوط می کنیم، کش آمده و حالت چسبنده میگیرد. در حقیقت گلوتن درون آرد، دلیل ایجاد این خاصیت چسبندگی است. در پروسه پخت نان، گلوتن سبب می‌شود نان پف کرده ولی همچنان اجزای آن به هم چسبیده بمانند.

گلوتن برای چه افرادی منع مصرف دارد؟

  • اشخاصی که بیماری سلیاک دارند.
  •  اشخاصی که به گلوتن حساسیت دارند.
  • اشخاصی که دارای سندروم روده‌ تحریک پذیر هستند.

گلوتن گندم چیست؟

در حقیقت مقدار گلوتن است که مرغوبیت گندم را مشخص میکند. گندم های قرمز پاییزه و بهاره گلوتن زیادتری دارند. و به همین خاطر نان تهیه شده از آنها، بهتر و مرغوب تر است. چرا که خمیر به وجود آمده از آرد پر از گلوتن حالت کش دار بیشتری دارد. به دلایل ذکر شده این نان میتواند گازهای به وجود آمده از تخمیر را بیشتر در خود نگه دارد. و خمیر بهتر ورآمده و حجم آن نیز زیادتر میشود.

 

مشاهده کنید : لیست قیمت گلوتن گندم

 

پودر گلوتن گندم

ویژگی های گلوتن گندم چیست؟

عملکرد گلوتن در گندم است که موجب بیشتر شدن حجم قرص نان و ایجاد بافت مناسب میشود. و به طور کلی عامل مشخص کننده کیفیت آرد گلوتن است. گلوتن فعال گندم میتواند در حدود دو برابر وزن خود آب جذب کند. که مقداری از این آب جذب شده در محصول نهایی همچنان باقی میماند. که این امر سبب بیشتر شدن بازدهی تولید میشود. و از طرف دیگر رطوبت باقی مانده در محصول بیاتی نان را نیز به تعویق می اندازد. گلوتن علاوه بر به دام انداختن بهتر گازهای ایجاد شده در خمیر موجب افزایش حجم نان و بهبود کیفیت پخت میگردد.

همچنین گلوتن میتواند در غذاهای مایع نقش پیوندی و تعذیه ای ایفا کرده. به عنوان چاشنی موثر از آن بهره میبرند. گلوتن قابلیتی به خمیر میدهد، که میتواند کشش را حفظ کرده و با دیگر ترکیبات به خوبی مخلوط گردد. و هنگامی که از حالت خشک در می آید نیز ویژگی های اولیه ی خود را حفظ کند . گلوتن حتی بدون حرارت دادن عمل پیوستگی مواد را برای مصرف در غذاهای کمپوت شده یا یخ زده مناسب میکند. گلوتن در نان موجب غنی شدن پروتئین، بهبود طعم و رنگ و لطیف شدن نان میگردد.

 پودر گلوتن گندم چگونه تولید میشود؟

همانطور که گفتیم گلوتن گندم خاصیت چسبندگی و انعطاف پذیری ویژه داشته و از خمیر آرد گندم تهیه میگردد. بعد از شست و شوی خمیر با آب، نشاسته آن خارج گشته  و یک شبکه پروتئینی از گلوتئین، گیادین و مزونین تشکیل میشود. این پروتئین با شستشو و غربال کردن مداوم توده خمیر توسط دستگاه تفکیک کننده به دست می آید. این ماده بعد از خشک شدن به شکل پودر کرم رنگ و یا قهوه ای مایل به زرد، و با طعم خنثی عرضه میشود.

اهمیت گلوتن گندم در رژیم غذایی

به شکل کلی غلات از جمله مهمترین منابع پروتئینی در رژیم غذایی همه مردم هستند. ، در جهان پرمصرف ترین این غلات، گندم است. گندم مورد استفاده جهت تهیه نان به طور گسترده در قسمت های مختلف ایران کشت میگردد. گندم با آب و هوا های مختلفی سازگاری دارد. و از ارزش غذایی بسیاری برخوردار میباشد. و از آن می توان محصولات گوناگونی همانند انواع نان، پاستا، شیرینی و … تولید کرد.

پودر گلوتن گندم چه کاربرد هایی دارد؟

گلوتن گندم نقش مهمی در صنایع مختلف به ویژه صنایع غذایی دارد. این ماده در تولید نان و شیرینی ، غنی سازی آرد ماکارونی ، غنی سازی غذای کودک ، تولید و بهبود محصولات گوشتی مانند سوسیس و کالباس استفاده میشود. گلوتن گندم از جمله تامین كننده های پرکاربرد، پروتئین طبیعی در صنایع غذایی است. از این ماده به شکل خام یا با تغییراتی در نوشیدنی هایی مثل نوشابه و شربت نیز استفاده میکنند. همچنین میتوان آن را به تنهایی و یا همراه با پروتئین سویا تقریبا جایگزین کازئینات نمود. از گلوتن در خمیر پیتزا به منظور به وجود آوردن حجم مناسب و تخلخل بیشتر بافت بهره میبرند.

گلوتن گندم علاوه بر صنایع غذایی در مواد پاک کننده نیز استفاده میشود . و در صنایع چسب ، کارتن سازی و دارویی نیز کاربرد دارد.

مقدار گلوتن گندم در آرد گندم

با در نظر گرفتن کیفیت آرد و محصول تولیدی از آن، مقدار توصیه شده گلوتن در آرد بین 3 تا 5 درصد وزن آرد میباشد.

تفاوت نان دارای گلوتن و فاقد گلوتن

 

قیمت گلوتن گندم چقدر است؟

پودر گلوتن گندم با توجه به میزان سفارش، برند و … قیمت های متفاوتی دارد. که شما میتوانید قیمت های به روز این محصولات را در لینک زیر از وبسایت آی فودز مشاهده نمایید.

مشاهده کنید : لیست قیمت گلوتن گندم

خرید پودر گلوتن گندم

شما میتوانید انواع محصولات صنایع غذایی مورد نیاز خود را به آسانی از طریق همین صفحه در سایت آی فودز تهیه کنید .برای دریافت مشاوره تخصصی و اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

 

 

گلوتن گندم چیست؟

گلوتن یک نوع ترکیب پروتئینی در گندم است که کاربرد زیادی در صنایع غذایی دارد.

گلوتن گندم چه کاربردی دارد؟

عملکرد گلوتن در گندم است که موجب بیشتر شدن حجم قرص نان و ایجاد بافت مناسب میشود. و به طور کلی عامل مشخص کننده کیفیت آرد گلوتن است.

قیمت گلوتن گندم چقدر است؟

محصولات با توجه به برند، مقدار و … دارای قیمت های متفاوتی هستند.میتوانید در سایت آی فودز از قیمت های مناسب و به روز محصولات اطلاع یابید.

گلوتن گندم را از کجا بخرم؟

مشاوره رایگان و خرید مطمعن و آسان در وبسایت آی فودز به شما کمک میکند که محصول مورد نظر خود را یافته و آن را با مناسب ترین قیمت و کمترین زحمت خریداری نمایید.